česky deutsch english français Srbija
Ověřený dodavatel moderních dřevostaveb 2017

Zdravě bydlet - domy spojené se Zemí


Pasivní domy

Konstrukce a samotné provedení je jedním z nejdůležitějších požadavků pro dům v pasivním standardu. Mezi hlavní konstrukční požadavky na pasivní dům patří zvětšení tloušťky tepelné izolace ve všech částech stavby a osazení stavby kvalitními výplněmi otvorů. Z hlediska vytápění a spotřeby energie by měl mít pasivní dům rekuperaci, případně můžeme využít alternativních zdrojů energie. Pro samotnou realizaci stavby bychom měli vybrat zkušeného dodavatele, který má s tímto typem domů zkušenosti a po dokončení domu předá zákazníkovi protokol o vyhovující zkoušce vzduchotěsnosti stavby, kterou musí tato stavba splňovat.

Dalším neméně důležitým faktorem, který ovlivňuje pasivní stavby, je projekt stavby. Mimo standardní výkresovou dokumentaci stavby musí projekt řešit vliv povětrnostních podmínek na základě lokality výstavby, orientaci stavby vůči světovým stranám, usazení stavby do terénu a také rozmístění jednotlivých místností v domě.

Zajímáte se o výhody bydlení v pasivním domě? Spolu s atelierem ARCHCON jsme připravili dva racionální návrhy moderních pasivních domů, kde jsou maximálně využity obnovitelné a přírodní materiály. Nová generace pasivních domů nabízí trvale vysoké úspory nákladů za energie.

Investujte do zdravého bydlení v pasivním domě!

PASIV FLEX

Cena od:
23 – 29 tis. Kč/m2 vč. DPH
Dispozice:
5 + kk
Užitná plocha:
od 113,8 m2
Architekt:
ARCHCON atelier, s.r.o.

Dům FLEX je moderní a jednoduchý dům pro racionální investory. Fasáda je geometricky členěna, může být pojednána dřevěným obkladem, fasádními deskami či omítkou. V přízemí je k dispozici technická místnost pro umístění rekuperační jednotky, bezbariérová místnost – pokoj pro hosta se zázemím a hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a se schodištěm. V prostoru schodiště mohou být umístěna krbová kamna jako dominanta obytného prostoru. V patře jsou dvě menší ložnice pro děti, ložnice rodičů s prostornou šatnou a koupelna. Díky jednoduchému kompaktnímu tvaru je dům vhodný pro výstavbu v pasivním standardu. K základnímu tvaru může být doplněno garážové stání s krytým závětřím a terasa v úrovni patra, která zároveň kryje posezení na terase v úrovni zahrady a stíní obytnou místnost.

Nabízíme také v provedení ENERGETICKY ÚSPORNÝ DŮM

VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV FLEX VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV FLEX
VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV FLEX VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV FLEX - půdorys 1NP VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV FLEX - půdorys 2NP

PASIV GLORY

Cena od:
23 – 29 tis. Kč/m2 vč. DPH
Dispozice:
5 + kk
Užitná plocha:
od 149,7 m2
Architekt:
ARCHCON atelier, s.r.o.

Dům GLORY skýtá ideální prostor pro bydlení vícečlenné rodiny. Logické členění dispozice a rozvržení oken přináší příjemný prostorný a prosvětlený interiér propojený s okolní krajinou. Orientace místností a kompaktní hmotové členění zároveň umožňuje realizovat dům v pasivním standardu. Stínění domu může být efektně řešeno posuvnými okenicemi a přesahem střechy. Přesah pultové střechy zajistí dostatečné proslunění místností v patře v zimním období a zároveň zabrání přehřívání v létě i bez použití dodatečné stínící techniky. Součástí domu je i kryté parkovací stání a praktický zahradní sklad. Střízlivé hmotové a barevné řešení oživené technickými detaily ocení především znalci moderního stavění.

Nabízíme také v provedení ENERGETICKY ÚSPORNÝ DŮM

VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV GLORY VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV GLORY
VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV GLORY VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV GLORY - půdorys 1NP VS DOMY a.s. - pasivní dům PASIV GLORY - půdorys 2NP
ADMD - Asociace dodavatelů montovaných domů
VS DOMY a.s., Štěpánská 385, 755 01 Vsetín | Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku